Vroedschapwijk. Het vervolg op 26 mei.
Vroedschapwijk. Het vervolg op 26 mei.
Op 26 mei jl. bezochten o.a. mw. Westhoff (gemeente Gorinchem), Rutger van Breemen (Groen Links), Cees vd Roest en Jo vd Wal (CDA) samen met ondergetekende de Vroedschapwijk. Hier het verslag van ons bezoek aan de wijk op 26 mei jl.
We spraken af dat de gemeente e.e.a. in werking zou zetten om nog een extra onderzoek naar de mogelijk achtergebleven asbestdeeltjes te doen. Dit bleek gelukkig niet het geval te zijn.
De politiek zou zich inzetten om een overleg met Poort6 te arrangeren. Dit gesprek vond enige weken geleden plaats tussen directieleden van Poort6, de projectleider van Poort6 en dhr. vd Roest en ondergetekende.namens de politiek. In dat gesprek werd o.a. afgesproken dat er verder gesproken zou worden tussen de bewoners en Poort6. De inbreng van de politiek was niet aan de orde, omdat de twee overgebleven punten alleen tussen de bewoners en Poort6 speelden en geen politieke bemoeienis noodzakelijk achten.
Het gesprek tussen de bewoners en Poort 6 heeft op vrijdag 10 juli plaatsgevonden. Vanavond was onder grote belangstelling een avond belegd om de uitkomst van dit gesprek aan alle belanghebbenden mee te delen. Van de pers waren ook meerdere vertegenwoordigers aanwezig en namens de politiek Ibrahim Elmaci (CDA) en ondergetekende.
Het werd een betoog van dhr. Meeuwsen, partner van advocatenkantoor Meeuwsen Van den Pol uit Gorinchem , waarin duidelijk werd uiteengezet dat de andere 2 argumenten, het duurt te lang en we krijgen te weinig vergoeding, naar de mening van dhr. Meeuwsen zeer goed onderbouwde argumenten zijn gezien alle meningen en feiten die hij heeft gehoord.
Zonodig zal aan de rechter worden gevraagd om de vergoeding voor noodgedwongen verhuizing toe te kennen aan de bewoners. Mocht dat t.z.t. het geval zijn dan zal dit per woning een grote extra bijdrage vergen van Poort6 aan de bewoners.
Zoals in ons eerdere verslag aangegeven vonden degenen die toen de woning bezochten de situatie niet bewoonbaar vanwege alleen al het stof.. Maar ja. wij zijn geen rechter.
Piet van Andel
gemeenteraadslid SP